Incoming

Lista studenţilor din Coreea care au desfășurat o activitate în cadrul ULIM

în perioada 2010-2014

 

Nr.

Nume,Prenume

Activitate desfășurată

Organizaţia finanţatoare

Perioada

2010

 1

Hong Seo Yeon

Cursuri intensive de Limba Română (ULIM) și Studii la Licența (ULIM)

Cont propriu –

Intermediar CCLC

2010 - prezent

Kim Min Keun

Cursuri intensive de Limba Română (ULIM) și Studii la Licența (ULIM)

Cont propriu –

Intermediar CCLC

2010 - prezent

Kim Chan Hee

Cursuri Intensive de Limba Română

Cont propriu –

Intermediar CCLC

2010 - prezent

Choi Seung Seop

Schimb de experiență

Universitatea Sungkyul

(Coreea de Sud)

2010 iunie-decembrie

Kim Hye Won

Schimb de experiență

Universitatea Sungkyul

(Coreea de Sud)

2010iunie-decembrie

2011

Hong Na Yeon

Cursuri intensive de Limba Română (ULIM) și Studii la Licența (ULIM)

Cont propriu –

Intermediar CCLC

2011 - prezent

Kim Yun Ha

Cursuri intensive de Limba Română (ULIM)

Cont propriu –

Intermediar CCLC

2011-2012

Kim Min Ho

Voluntari

Universitatea Sungkyul

 (Coreea de Sud)

2011 - iunie

Park Young Bin

Voluntari

Universitatea Sungkyul

 (Coreea de Sud)

2011 - iunie

10 

Kim Ji Eun

Voluntari

Universitatea Sungkyul

 (Coreea de Sud)

2011 - iunie

11 

Lee Yun Ji

Voluntari

Universitatea Sungkyul

 (Coreea de Sud)

2011 - iunie

12 

Song Ho Won

Voluntari

Universitatea Sungkyul

(Coreea de Sud)

2011 - iulie

13 

Kang Mi Ra

Voluntari

Universitatea Sungkyul

(Coreea de Sud)

2011 - iunie

14 

Oh Hyun Wook

Voluntari

Universitatea Sungkyul

 (Coreea de Sud)

2011 - iunie

15 

Lim Yun Jeong

Voluntari

Universitatea Sungkyul

 (Coreea de Sud)

2011 - iunie

16 

Jung Chong Ki

Voluntari

Universitatea Sungkyul

 (Coreea de Sud)

2011 - iulie

17 

Choi Jong Eun

Voluntari

Universitatea Sungkyul

 (Coreea de Sud)

2011 - iulie

18 

Kim Ji Yeon

Voluntari

Universitatea Sungkyul

 (Coreea de Sud)

2011 - iulie

19 

Choen A Leum

Voluntari

Universitatea Sungkyul

(Coreea de Sud)

2011 - iulie

20 

Kang So Young

Voluntari

Universitatea Sungkyul

(Coreea de Sud)

2011 - iulie

21 

Park Yeon Seo

Voluntari

Universitatea Sungkyul

(Coreea de Sud)

2011 - iulie

22 

Park Hong Jun

Voluntari

Universitatea Sungkyul

(Coreea de Sud)

2011 - iulie

2012

23 

Lee Chang Eun

Stagiare

MTIC (Ministerul Tehnologiei Informaționale si Comunicării)

2012-2013

24 

Kim DongGeun

Schimb de experiență

Universitatea Sungkyul

 (Coreea de Sud)

2012 februarie-iulie

25 

Van G-Young

Schimb de experiență IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2012 iulie-august

26 

Park Sun Jeong

Schimb de experiență IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2012 iulie-august

27 

Kim Hyung IL

Schimb de experiență IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2012 iulie-august

28 

Kim Ji Hea

Schimb de experiență IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2012 iulie - august

2013

29 

Han Ye Rim

Cursuri intensive de Limba Română (ULIM)

Cont propriu

2013 - prezent

30 

Han Ji Young

Cursuri intensive de Limba Română (ULIM)

Cont propriu

2013 - prezent

31 

Beak Sung Hae

Cursuri intensive de Limba Română (ULIM)

Cont propriu

2013 - prezent

32 

Baek Min Jae

Cursuri intensive de Limba Română (ULIM)

Cont propriu

2014 - prezent

33 

Kim Sung Mun

Proiect Cultural și Sport

SM- Global Taekwondo

2013 octombrie – noiembrie

34 

Moon Joo Young

Proiect Cultural și Sport

SM- Global Taekwondo

2013 octombrie – noiembrie

35 

Kim Jong Wan

Proiect Cultural și Sport

SM- Global Taekwondo

2013 octombrie – noiembrie

36 

Hawang Dong Gyu

Proiect Cultural și Sport

SM- Global Taekwondo

2013 octombrie – noiembrie

37 

Kwon Yoon Hwa

Proiect Cultural și Sport

SM- Global Taekwondo

2013 octombrie – noiembrie

38 

Kim In Young

Proiect Cultural și Sport

SM- Global Taekwondo

2013 octombrie – noiembrie

39 

Baek In Myoung

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iulie-august

40 

Jung Sera

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iulie-august

41 

Choi Gwang Gyu

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iulie-august

42 

Lee Jung Hyun

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iulie-august

43 

Kim Ki Jae

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iunie-august

44 

Kim Mi Na

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iunie-august

45 

Park Su Mi

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iunie-august

46 

Lee Hoon

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iunie-august

47 

Park Hae Ri

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iunie-iulie

48 

Roh Shin Young

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iunie-iulie

49 

Kang Hyun Ji

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iunie-iulie

50 

Park Se Dong

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iunie-iulie

51 

Hong Ji Seon

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 septembrie-noiembrie

52 

Lee Han Bin

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 septembrie-noiembrie

53 

Yoon Jeong Yoon

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 septembrie-noiembrie

54 

Han Hi Myung

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iulie-august

 55

Jo Min Ji

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iulie-august

56 

Jung Ji Eun

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iulie-august

57 

Lee Ho Joon

Voluntari IT și predarea limbii și culturii coreene

Agenția Națională de Tehnologie Informațională din Coreea (NIA)

2013 iulie-august

2014

58 

Shin Dong Jo

Cursuri intensive de Limba Română (ULIM)

Universitatea Sungkyul

(Coreea de Sud)

2014 - prezent

59 

Lee Nu Ri

Schimb de experiență

Universitatea Gimcheon

(Coreea de Sud)

2014 - prezent

60 

Lee Da Yeon

Schimb de experiență

Universitatea Gimcheon

(Coreea de Sud)

2014 - prezent

61 

Lee Chang Geun

Cursuri Intensive de Limba Rusa (ULIM)

Cont propriu

2014 - prezent

62 

KIM Young Kyun

Proiect Cultural

Universitatea de Arte din orașul Daegu (Coreea de Sud)

Ianuarie - 2014