Incoming

Staff/profesori din Coreea de Sud care au desfășurat o activitate în cadrul ULIM, prin intermediul Centrului pentru Limbă și Cultură Coreeană ”SE JONG”

NR.

NUME/PRENUME/

INSTITUȚIA

ŢARA DE ORIGINE

PROGRAM/ORGANIZAȚIA FINANȚATOARE

ACTIVITATEA

PERIOADA

 

2009

 

1.

Han Ho Jin

Coreea de Sud

Centrul de Limbă și Cultură Coreeană ”Se Jong”

Predarea limbii și culturii coreene

2009-prezent

2. 

Kim Won Sim

Coreea de Sud

Centrul de Limbă și Cultură Coreeană ”Se Jong”

Predarea limbii și culturii coreene

2009-prezent

 

2011

 

3. 

Ra Seung-Cheon, Director of Global IT Business Department

KT (Korea Telecom)

Coreea de Sud

Centrul Se Jong, ULIM

Întâlnire cu studenţii

6 octombrie 2011

4. 

Park Seoung Ae

Coreea de Sud

Department of Korean language and Literature

Predarea limbii și culturii coreene

2011

5. 

Sang Wook  Kim

Coreea de Sud

Chungbuk Ntional University

Predarea limbii și culturii coreene

Septembrie 2011

6. 

Solgot Choi Younghee

Coreea de Sud

Fond propriu

Predarea limbii și culturii coreene

Martie – Iulie 2011

7. 

Kim Young Dahl

Coreea de Sud

Sungkyul University

Predarea limbii și culturii coreene

Iulie 2011

8. 

Lee Chang Jin

Coreea de Sud

Centrul de Limbă și Cultură Coreeană ”Se Jong”

Predarea limbii și culturii coreene

Iulie 2011

9. 

Kim Han Kyu

Coreea de Sud

Sungkyul University

Predarea limbii și culturii coreene

2011

10. 

Kim Kee Jun

Coreea de Sud

Sungkyul University

Predarea limbii și culturii coreene

2011

11. 

Park Young Chul

Coreea de Sud

Sungkyul University

Predarea limbii și culturii coreene

2011

12. 

Drucker Ky Kim

Coreea de Sud

Government Agent of MEST Korea Education on Frontier Association

Întâlnire cu studenţii

2011

13. 

Kim Yun Jay

Coreea de Sud

Global IT Business

Curs de Tehnologii Informaționale

2011

14. 

Im Young Suk

Coreea de Sud

Daeha Food

Întâlnire cu studenţii

2011

15. 

Chang Suk Bae

Coreea de Sud

Global IT Coperation Division

Curs de Tehnologii Informaționale

2011

16. 

Cheung Moon Cho

Coreea de Sud

Global IT Coperation Division

Curs de Tehnologii Informaționale

2011

17. 

Lee Jung Sub

Coreea de Sud

National informational Scociety Agency

Curs de Tehnologii Informaționale

2011

 

2012

 

 18.

Young Sik Kim,

MTIC

Coreea de Sud

MTIC, Korea,

Centrul Se Jong ULIM

Management Information Systems – Curs de lecţii la masterat, specialitatea Tehnologii informaţionale

14 februarie 2012-

5 iunie 2012

19. 

Soh Byung Yong

Coreea de Sud

WoMau

Activități științifice și Sportive

Noiembrie 2012

20. 

JoongWoong Nam

Coreea de Sud

Korean National University of Transportation

Activități științifice și Sportive

Noiembrie 2012

21. 

Jung Chongki

Coreea de Sud

 

Predare Culturii și limbii Coreană

Iunie 2012

22. 

Choi Jongeun

Coreea de Sud

 

Predare Culturii și limbii Coreană

Iunie 2012

23. 

Kang Seong AE

Coreea de Sud

Gimcheon University

Semnarea Memorandumului, prezentarea unei prelegeri publice

Februarie 2012

24. 

Lee Hee Cheon

Coreea de Sud

Gimcheon University

Semnarea Memorandumului, prezentarea unei prelegeri publice

Februarie 2012

25. 

No Minju

Coreea de Sud

SKC&C

Activități științifice IT

2012

26. 

Dae Hwan Byun

Coreea de Sud

CORE ENG

Activități științifice IT

2012

 

2013

 

27. 

Ken Kim

Coreea de Sud

Next Aeon

Participarea la Forum

Noiembrie 2013

28. 

Ko Young Min

Coreea de Sud

Natioanal Informational society Agency

Seminar

August 2013