Lectori străini care activează la ULIM în anul universitar:

2009 - 2010 / 2010 - 2011 / 2011 - 2012 / 2012 - 2013 / 2013 - 20142014 - 2015 / 2015 - 2016 / 2016 - 2017

Lista profesorilor din centrele universitare sau academice de peste hotarele RM care au vizitat ULIM în scopuri didactice (susţinerea unui curs de lecţii, unui seminar, mese rotunde, etc.) în anul academic  2017-2018 .

Nr.

Nume. Prenume

Țara

Contacte

   1. 

Wang Yifeng

China

e-mail: cimoldova@gmail.com

 

tel.: 022 22 15 24

   2.

Huang Xiaolin

China

   3.

Jing Jing

China

   4.

Xue Jingwen

China

   5.

Zhang Yanna

China

   6. 

Cairang Lamao

China

   7.

Li Li

China

   8.    

He Haiqing

China

   9.    

Li Yao

China

   10.    

Yin Cuili

China

   11.    

Zhang Lei

China

   12.    

Chen Qi

China

   13.    

Li Yumei

China

   14.    

Han Ho Jin

Republica Coreea

e-mail: lovemoldova@naver.com

 

tel.: 022205914

   15.    

Kim Won Sim

Republica Coreea

   16.    

Kim Jae-Jin

Republica Coreea

   17.    

Vadim Moldovan

SUA

e-mail: vmoldovan@york.cuny.edu

   18.    

Frances L. Murphy

SUA

flmurphy@eiu.edu

   19.    

Robert D. Eldridge

SUA

rdeldridge@yahoo.co.jp

   20.    

Golomali Mohammadifard

Iran

bolovanvechi@gmail.com

   21.    

Morega Dan Ilie

România

tgjiu_ulim@yahoo.com

   22.    

Hulya Kukukoglu

Turcia

hulyaku@gmail.com

   23.    

Stanislaw Zelek

Polonia

stanislaw_zelek@poczta.onet.pl

   24.    

Bartosz Jóźwik

Polonia

bjozwic@kul.pl

   25.    

Lujãne Agrita

Letonia

agrita.lujane@gmail.com

   26.    

Kristine Tihanova

Letonia

Kristine.Tihanova@turiba.lv

   27.    

Ieva Bruksle

Letonia

IevaB@turiba.lv

   28.    

Guillaume Schmitt

Franța

Nicolas.rouget@univ-valenciennes.fr

   29.    

Nicolas Rouget

Franța

Nicolas.rouget@univ-valenciennes.fr

   30.    

Claire Barat

Franța

claire.barat@univ-valenciennes.fr

   31.    

Mihaylova Rumyana

Bulgaria

r.mihaylova@uni-svishtov.bg

   32.    

Ozols Juris

Letonia

Juris.Ozlos@turiba.lv

   33.    

Onzevs Oskars

Letonia

onzevs@turiba.lv

 

   34.    

Maija Rozite

Letonia

Maija.Rozite@turiba.lv