Outgoing (studenţi din ULIM aflaţi în mobilitate la universităţile partenere)

Lista studenților care au beneficiat de burse de studii în Coreea de Sud

Nr.

Numele

Facultatea

Destinația: universitatea sau organizația

Perioada

1.

Chiriac Oxana

Litere, an. I

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

23.08.-24.12.2011

(4 luni)

2.

Cotorobai Natalia

Litere, an. I

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

23.08.-24.12.2011

(4 luni)

3.

Moraru Olga

Litere, an. II

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

28.02.-24.12.2011

(4 luni)

4.

Danalachi Daniela

Litere, an. II

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

28.02.-24.12.2011

(4 luni)

5.

Dunav Ella

Litere, an. II

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

24.08.-24.12.2010

(4 luni)

6.

Chirilov Marta

Litere, an. II

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

24.08.-24.12.2010

(4 luni)

7.

Cuceaidze Maia

Istorie și Relații  Internaționale, an. II

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

23.02.-30.06.2010

(4 luni)

8.

Crăciun Ana

 Istorie și Relații Internaționale, an. II

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

23.02.-30.06.2010

(4 luni)

9

Screlea Natalia

Litere, Spec. Jurnalism, an. II

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

20.08.-28.02.2010

(6 luni)

10.

Olari Inga

Drept, an. II

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

20.08.-28.02.2010

(6 luni)

11.

Vataman Roma

Litere, an. II

Universitatea Han Yang (pregătire)

Plecare:

28.02.2012 (1 an)

12.

Ambroci Nicu

Litere, an. II

Universitatea Han Yang (pregătire)

Plecare:

28.02.2012 (1 an)

13.

Mărgineanu Elena

 Drept, an. II

Icheon, cooperare internaţional, Universitatea Sung Kyul (pregătire)

29.01.-07.07.2012

(6 luni)

14.

Dina Ceri

Psihologie și Asistență Socială, an. II

Universitatea Sung Kyul (schimb de experienţă)

27.02.2012-

27.06.2012  (6 luni)

15.

Pînzari Elena

Științe Economice

Universitatea Gimcheon (schimb de experienţă)

26.08.2012-

15.01.2013  (6 luni)

16.

Pînzari Doina

Litere, an. I

Universitatea Gimcheon (schimb de experienţă)

26.08.2012-

15.01.2013  (6 luni)

17.

Chiriac Oxana

Litere, an. II

Universitatea Gimcheon (schimb de experienţă)

26.08.2012-

2014-

18.

Cotorobai Natalia

Litere, an. II

Universitatea Gimcheon (schimb de experienţă)

26.08.2012-

2014-

19.

Olari Inga

Drept

Universitatea Chung Ang, bursă completă, masterat doctorat

04.08.2010- 01.07.2015 (5ani)

20.

Bezedica Carolina

Litere, an. I

Universitatea Gimcheon (schimb de experienţă)

2013-2014

21.

Plamadeala Cristina

 Litere, an. I

Universitatea Gimcheon (schimb de experienţă)

2013-2014

22.

Dnav Ella

 Litere, an. III

Universitatea de Transport (schimb de experienţă)

2013-2014

23.

Parfeni Marina

 Litere, an. I

Universitatea de Transport (schimb de experienţă)

2013-2014

24.

Tatiana Chilian

Litere, an. I

Universitatea HanYang  (schimb de experienţă)

2013-2014

25.

Mocanu Dana

Litere, an. II

Universitatea Gimcheon (schimb de experienţă)

07.03. -31.08.2014

(6 luni)

26

Mirza Elisaveta

Litere, an. II

Universitatea Gimcheon (schimb de experienţă)

07.03. -31.08.2014

(6 luni)

27.

Roma Vataman

Litere, an. II

Womau Universitatea de Transport  (Pariciparea la programul din cadrul Ministerului Turismului și Sportului)

14.08.2013 - 13.11.2013

28

Burduja Elena

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana, anul 2

Hanyang University (Ansan city)

6 luni

29

 

Pinzari Doina

Facultatea de Litere, specialitatea engleza-coreeana

Gimcheon University

(Gimcheon city)

1 an cu permis de prelungire

30

Gavrilita Olga

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana, anul 3

Gimcheon University

(Gimcheon city)

6 luni

31

Ratoi Elena

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana, anul 3

Gimcheon University

(Gimcheon city)

6 luni

32

Candu Laura

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana, anul 2

Gimcheon University

(Gimcheon city)

6 luni

33

Pozdirca Cristina

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana, anul 2

Gimcheon University

(Gimcheon city)

6 luni

34

Buga Cristina

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana, anul 2

Gimcheon University

(Gimcheon city)

6 luni

35

Strungaru Valeria

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana

Hanyang University (Ansan city)

6 luni

36

Furtună Dumitrița

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana

Hanyang University (Ansan city)

6 luni

37

Cernevaia Valeria

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana

Hanyang University (Ansan city)

6 luni

38

Borozdicova Marina

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana

Hanyang University (Ansan city)

6 luni

39

Cojocaru Maria

Facultatea Litere, specialitatea Engleza- Coreeana, anul 2

Hanyang University (Ansan city)

6 luni

KOICA

1.

Croitoru Maria

Masterat, Istorie și Relaţii Internaţionale, an III

KOICA

03.07.-23.08.2011

2.

Iordache Ion

Masterat (Drept) ULIM

KOICA

03.07.-23.08.2013

Lista persoanelor care vor pleca in Coreea la studii cu schimb de experiența (august 2014)

Nr.

Nume/ Prenume

Universitatea / Facultatea/specialitate

Destinatia

Durata

1.

Mutruc Alina

Facultatea Litere, anul I

Hanyang University (Ansan city)

5 luni

2.

Lahmanciuc Diana

Facultatea Litere, anul I

Hanyang University (Ansan city)

5 luni

3.

Chiriac Oxana

Litere, an. I

Gimcheon University (Gimcheon city)

5 luni

4.

Trifanov Cristina

Facultatea Științe

Economice, anul I

Gimcheon University (Gimcheon city)

1 an

5.

Caba Nadejda

Facultatea Litere, anul I

Gimcheon University (Gimcheon city)

5 luni

6.

Doglea Cristina

Facultatea Litere, anul I

Gimcheon University (Gimcheon city)

5 luni